Sówki w krainie książek

Sówki w krainie książek

Z początkiem września kolejna grupa dzieci rozpoczęła swoją przygodę z przedszkolem, a co za tym idzie, także z naszą biblioteką. Ponieważ zapraszamy wszystkie dzieci, aby poznały i pokochały książki, Filia nr 1 Ksawera przywitała dziś grupę Sówek z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Będzinie. Wizyta w bibliotece to okazja do poznania nowego ciekawego miejsca, które ma szansę stać się ulubioną przestrzenią do spędzania czasu.
Spośród wielu kolorowych książek dzieciom najbardziej spodobała się seria "Akademia mądrego dziecka. Pokochaj naturę". Należące do serii książki "Biedronka", "Motyl" i "Pszczoła" dzięki ruchomym, przesuwanym elementom pobudzają ciekawość u najmłodszych. Chcąc rozbudzać u dzieci czytelniczą pasję zaprosiliśmy uczestników spotkania do wysłuchania książki Davida Mellinga pt. "Kto przytuli Misia Tulisia?", opowiadającej o niedźwiadku, który udał się w poszukiwaniu czegoś do przytulania. Ta ciepła i urocza historia skradła serca wielu młodych Czytelników z całego świata.
Wszystkim opiekunom małych przedszkolaków polecamy książkę Małgorzaty Górnej pt. "Nie ma jak w przedszkolu". Zwłaszcza opowiadanie "Pani czyta książki", które pokazuje jak ważne jest, aby książki towarzyszyły dzieciom od najmłodszych lat.