Fascynująca podróż wirtualna po całym świecie!

Fascynująca podróż wirtualna po całym świecie!

Jako, że wnuki naszych studentów BUTW obecnie cieszą się feriami i odpoczynkiem od szkoły postanowiliśmy również zaproponować warsztaty komputerowe w atmosferze bardziej swobodnej i zabawnej. W ramach ostatniego warsztatu - 1 lutego - korzystaliśmy z różnych stron internetowych, aby zaprezentować uczestnikom możliwość wirtualnych podróży w świecie internetu.

→ Przez platformę "Google arts & culture" mieliśmy okazję zwiedzić wirtualnie renomowane muzea na całym świecie (również Zamek Królewski w Krakowie). Uczestnicy mogli zanurzyć się w sztuce i kulturze, odkrywając dzieła sztuki oraz eksponaty z różnych epok historycznych.

→ Dzięki stronie "AirPano" mieliśmy możliwość odkrywania wybranych przez studentów miejsc z perspektywy panoramicznych zdjęć i filmów 360 stopni. To zapewniło uczestnikom unikalne wrażenia wizualne z różnych zakątków globu (odwiedziliśmy m.in. Finlandię, Rzym, Paryż, Wietnam).

Po fascynującej podróży wirtualnej po całym świecie, postanowiliśmy zakończyć dzisiejsze zajęcia niezwykłą lokalną podróżą, korzystając z witryny "Muzeum Zagłębia". Gdyż, co dla wielu gości było niespodzianką, można również cieszyć się wirtualnym zwiedzaniem lokalnych atrakcji takich jak Zamek w Będzinie, Muzeum Zagłębia oraz Podziemia Będzińskie. Uczestnicy z pewnością zdobyli nową perspektywę na zabytki Będzina, co może być zachętą do stworzenia ciekawych i inspirujących zajęć w przyszłości.