Zajęcia z programowania i robotyki we współpracy z Wyższą Szkołą Humanitas w ramach programu "Cyfrowi Eksperci w Podregionie Sosnowieckim"

Cyfrowi Eksperci w będzińskiej książnicy

Programowanie to nie lada zadnie. Proste czynności wymagają napisania odpowiedniego i szczegółowego algorytmu.
Przekonali się o tym uczestnicy zajęć z programowania mających miejsce w będzińskiej bibliotece,
dzięki udziałowi w programie Cyfrowi Eksperci realizowanego we współpracy z Wyższą Szkołą Humanitas.

Młodzi programiści mieli okazję zaprogramować robota - bibliotekarkę tak by prawidłowo wykonała slalom wokół krzeseł.
Napisali także algorytm mycia zębów, gdzie najtrudniejszym okazało się ustalenie ilości wyciskanej pasty.
Po pracy z kartką i długopisem przyszedł czas na programowanie przy pomocy Scootie Go!
- fantastycznej aplikacji, której można używać dzięki specjalnym klockom i planszy.
Cotygodniowe spotkania przyniosą uczestnikom nie tylko moc wiedzy, ale i dużo dobrej zabawy.

Cyfrowi Eksperci rozpoczęli zajęcia z programowania i robotyki w murach będzińskiej książnicy.
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie we współpracy z Wyższą Szkołą Humanitas
rozpoczęła nowy cykl zajęć w ramach projektu "Cyfrowi Eksperci w Podregionie Sosnowieckim".

Celem projektu jest zwiększenie kompetencji w prowadzeniu zajęć z dziećmi i młodzieżą z zakresu programowania,
a także zwiększenie potencjału techniczno-dydaktycznego placówek, poprzez doposażenie w sprzęt teleinformatyczny
tj. tablety, robot typu Edison wraz z dodatkowymi klockami, robot Photon, gra do programowania Scottie Go
oraz dodatkowe materiały edukacyjne i scenariusze zajęć.