Z wizytą w bibliotece

w Będzinie odwiedzili Filie nr 5 Grodziec Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Była to pierwsza wizyta dzieci w bibliotece publicznej, w ramach której uczniowie poznali:
→ regulamin korzystania z zasobów biblioteki
→ zasady zachowania się w bibliotece
→ sposób wypożyczania i oddawania książek
→ adresowany dla nich księgozbiór

Bibliotekarz wyjaśnił również zasady właściwego użytkowania i poszanowania książek, nie tylko bibliotecznych.
Po wspólnym przeczytaniu wiersza „Troski książki” drugoklasiści rozmawiali na temat, jak właściwie traktować i szanować zbiory biblioteczne. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Dzieci same bardzo chętnie czytały autorów i tytuły wybranych przez bibliotekarza książek dziecięcych, a nawet spróbowały wspólnie ułożyć je według alfabetu i umieścić na odpowiednim miejscu.
Na zakończenie wizyty dzieci rozwiązywały krzyżówkę biblioteczną i wcieliły się w rolę bibliotekarza probujac przy tym samodzielnie wypożyczać książki czytnikiem kodów kreskowych. Poszło im świetnie!