11 listopada - zajęcia edukacyjne dla dzieci zorganizowane z okazji rocznicy odzyskania niepodległości

11 listopada - zajęcia edukacyjne dla dzieci zorganizowane z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

O ważnych sprawach trzeba dzieciom mówić od najmłodszych lat. Nasze największe święto narodowe, które upamiętnia odzyskanie przez Polskę niepodległość jest niewątpliwie jedną z nich. Posiadamy w zbiorach naszej biblioteki książki mówiące o fladze, godle i hymnie narodowym, które dostosowane są dla najmłodszych odbiorców. Jedną z nich są "Polskie symbole" Dariusza Grochala, które należą do serii "Klub Małego Patrioty". Krótkie i przystępne wyjaśnienie czym są nasze symbole narodowe ułatwia dzieciom poznanie ich roli i znaczenia. Grupa Sówek z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Będzinie, która zaprosiła do siebie bibliotekarza z filii nr 1 Ksawera, wie już jakie są polskie barwy narodowe, czym jest dla Polaków orzeł biały w złotej koronie i kiedy uroczyście śpiewamy "Mazurka Dąbrowskiego".
W zbiorze pt. "Polskie wyliczanki i rymowanki" znaleźliśmy wiersz Marii Konopnickiej "Polska" oraz "Katechizm polskiego dziecka" Władysława Bełzy. Teksty uświadomiły dzieciom jak piękny jest nasz kraj i jak ważne jest bycie patriotą.
Poprzez czytanie i krótkie zabawy edukacyjne udało się zaciekawić trzylatki kwestią przeszłości naszego ojczystego kraju, którego historii właśnie zaczynają się uczyć.