Poranne spotkanie z książką? Czemu nie!

W poniedziałkowy poranek bibliotekarz Filii nr 3 - Dworzec odwiedził Przedszkole Miejskie nr 9 w Będzinie, grupę "Odkrywców" i '' Badaczy ". Dzieci z uwagą wysłuchały bajki pt. "Feluś i Gucio idą do przedszkola" Katarzyny Kozłowskiej. Książka w atrakcyjny i bezpieczny sposób przygotowuje dziecko do rozpoczęcia edukacji przedszkolnej, pomaga zrozumieć nową sytuację i uporać się z lękiem. Ciepłe i pogodne ilustracje pokazują wnętrze przedszkola i wybrane chwile z przebiegu dnia.
Odkrywcy i Badacze chętnie opowiadały, jak spędzają czas w przedszkolu, a wspólne czytanie bajki stało się pretekstem do rozmów. Na zakończenie spotkania przedszkolaki obejrzały książki przyniesione przez bibliotekarza.