„Witaminowe przyjęcie Kici Koci"

„WITAMINOWE PRZYJĘCIE KICI KOCI" 

- to wspaniała pozycja książkowa, aby uświadomić dzieciom jak bardzo zdrowe są warzywa i owoce. Przekonały się o tym dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 w Będzinie. Kolejną fantastyczną książkę, którą dzieci poznały to pozycja z dziedziny popularnonaukowej pt.: "Skąd się bierze jedzenie”
- Edukacyjna książka dzięki, której dowiemy się nie tylko skąd się bierze jedzenie ale również poznamy tajemnicze życie grzybów oraz historie mąki.
Pracowite pszczoły?

Tak, o nich też będzie mowa, ale nie zapomnijmy jak podzielić warzywa i owoce. Nasze przedszkolaki świetnie sobie poradziły z tym zadaniem i odpowiednio uporządkowały warzywa do warzyw a owoce do owoców. Na sam koniec zajęć każdy zaprojektował projekt witaminowego przyjęcia. Jak wiadomo z opowiadania Anity Głowińskiej powinny być w nim uwzględnione tylko warzywa i owoce ,nie może być w nim słodyczy ponieważ psują się od nich zęby.
Który projekt jest najlepszy ? Ten w którym jest najwięcej witamin i jest kolorowy. Wszystkie są smaczne ale te 5 projektów są najbardziej zdrowe i to one wygrywają jako przyjęcie witaminowe.