"Finałowe spotkanie z Pippi!"

"Finałowe spotkanie z Pippi!

1 grudnia to dzień finału VI edycji Konkursu "Twórca i jego dzieło" zatytułowanego "Astrid Lindgren, Antoine de Saint Exupery i ich mali podróżnicy". Zwycięzcy zostali wyłonieni z uczniów klas IV-VI szkół podstawowych Będzina tj. Szkoły Podstawowej nr 1, 4, 9, 10, 11. Młodsza grupa miała za zadanie zapoznać się z twórczości oraz życiem Astrid Lindgren. Organizatorzy postawili na jej wyjątkową postać Pippi Pończoszankę, która wprowadziła do konkursu wiele kolorów i dobrej zabawy. Wśród konkurencji znalazły się: teoretyczne przetestowanie swojej wiedzy, wykreowanie kartki z pamiętnika oraz zaprezentowanie olimpiady godnej samej Pippi.

Jury w składzie: Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 w Będzinie Pani Agata Durbacz, Zastępca Dyrektora Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie Pani Beata Wardęga jako przedstawiciel Stowarzyszenia Filary Kultury oraz Kierownik Działu Promocji Pan Michał Fiuk reprezentujący naszą bibliotekę, wyłoniło nagrodzonych:
I miejsce Szkoła Podstawowa nr 11: Dominika Puc, Patrycja Kucharczyk, Iga Simon.
II miejsce Szkoła Podstawowa nr 1: Wiktoria Baran, Julia Stachura, Aleksandra Ścibich.
III miejsce Szkoła Podstawowa nr 10: Zuzanna Jędruch, Laura Łyszczarz, Blanka Trzęsicka.
Wyróżnienie Szkoła Podstawowa nr 9: Antoni Grabowski, Antoni Pędziwiatr, Michalina Hypki-Hałka
Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku do udziału w konkursie. A już jutro kolejna część finału, tym razem dla uczniów klas VII-VIII!