Finał konkursu "Twórca i jego dzieło" dla uczniów klas VII - VIII będzińskich szkół podstawowych

w roli głównej Mały Książę – powiastka filozoficzna autorstwa Antoine’a de Saint-Exupéry’ego

Za nami drugi i ostatni dzień finału VI edycji objętego honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego, Konkursu "Twórca i jego dzieło". Tegoroczną edycję zatytułowano: "Astrid Lindgren, Antoine de Saint-Exupery i ich mali podróżnicy". 2 grudnia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie rywalizowali uczniowie z klas VII i VIII  będzińskich szkół, tj. Szkoły Podstawowej nr 2, 4, 6, 9, 11 i 13. Dla starszej grupy organizatorzy wybrali „Małego Księcia” autorstwa Antoine de Saint-Exupery. „Mały Książę” to powieść o dorastaniu do wiernej miłości, przyjaźni, lojalności i odpowiedzialności za drugiego człowieka. Opowieść piękna, wzruszająca, skłaniająca do refleksji i cały czas aktualna w swym przesłaniu. Konkursowe zmagania obejmowały trzy obszary działań: teorię (wiedzę o życiu i twórczości Antoine de Saint- Exupery), kreację w formie gry planszowej „Podróż Małego Księcia” oraz prezentację - „List do Róży”. Jury w składzie: Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 w Będzinie Pani Agata Durbacz, Zastępca Dyrektora Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie Pani Beata Wardęga reprezentująca Stowarzyszenie Filary Kultury oraz Kierownik Działu Promocji Pan Michał Fiuk, jako przedstawiciel Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie, wyłoniło nagrodzonych.

Oto lista laureatów:
I miejsce Szkoła Podstawowa nr 11: Amelia Pietrzyk, Paweł Śnietka, Karol Knapik.
II miejsce Szkoła Podstawowa nr 6: Nadia Nowak, Natalia Pacholska, Miłosz Krupa.
III miejsce Szkoła Podstawowa nr 13: Oliwia Breske, Martyna Wójcik, Zuzanna Juskowiak..
Wyróżnienie Szkoła Podstawowa nr 4: Maria Sobczyk, Kalina Kowalik, Milena Krzoska.

Zwycięzcom gratulujemy i już dziś zapraszamy do udziału w przyszłorocznej – VII edycji konkursu.