Świętujemy Międzynarodowy Dzień Ziemi

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi grupa „Misie” z Przedszkola Miejskiego nr 14 odwiedziła po raz kolejny Filie biblioteczną nr 5 w Grodźcu.
Przedszkolaki były bardzo ciekawe jakie książki można znaleźć w zbiorach biblioteki związane z ekologią i ochronią środowiska oraz jak postępować, aby nasza planeta nie zamieniła się w wielkie wysypisko śmieci.
Wysłuchały opowiadania Anny Mikity „Bajki w zielonych sukienkach” z którego dowiedziały się jak bardzo ważna jest segregacja śmieci. Nie wszystkie śmieci muszą trafić na wysypisko, większość odpadów można wykorzystać, przetwarzając je powtórnie. Chętnie kolorowały ilustracje, które pokazują, jak dbać o środowisko.
Na zakończenie wysłuchały wiersz J. Kasperkowiaka „Dbaj o porządek” i jednogłośnie obiecały, że o naszą planetę będą dbały cały rok, a nie tylko w dniu jej święta.