„Ekologia – Czysty świat”

„Ekologia – Czysty świat”

„Ekologia – Czysty świat” to temat zajęć, z którym zapoznała się w trakcie poniedziałkowego spotkania klasa czwarta Szkoła Podstawowa nr 13 im. Huberta Wagnera w Będzinie.
Grupa podczas zajęć poruszała ważny temat, jakim jest ekologia. Pomocna okazała się książka pt. „Jak być eko- czyli wiersze o ekologii”, która wyjaśnia najważniejsze pojęcia związane z ekologią, a także daje dobre rady jak dbać o środowisko. Wierszyki są humorystyczne, wzbogacone pięknymi ilustracjami.

Recykling - to też pojęcie z tej książki - oznacza, że śmieci należy segregować. Nie straszne są więc już szkło, plastik czy papier. Dla utrwalenia wiedzy były ćwiczenia w postaci krzyżówki, a także rebusu. Na zakończenie zajęć grupa przygotowała ulotkę informacyjną, w której zawarła najważniejsze rady jak dbać o środowisko.
Ochrona środowiska to bardzo ważna inicjatywa dla przyrody, która jest naszym domem, o który warto dbać 22 kwietnia obchodziliśmy największe ekologiczne święto jakim jest „Dzień Ziemi”, o której warto pamiętać i ją szanować każdego dnia.