Urocza Figa z odwiedzinami w Filii nr - Podłosie

Urocza Figa z odwiedzinami w Filii nr  - Podłosie

"A więc wołam: - Do mnie, psie!
I już pies odzywa się.
Potem wołam: - Hop-sa-sa!
I już mam przy sobie psa.
A gdy powiem: - Cicho leż!
Leżę ja i pies mój też.” Jan Brzechwa

Urocza Figa, pies pracujący w Grupie Poszukiwawczo - Ratowniczej K9 z 13 Śląskiej Brygady Terytorialnej po raz kolejny przyjechała do naszej małej Fili nr 9 Podłosie opowiedzieć w Przedszkolu Miejskim nr 11 o psach pracujących, o tym jak długo się je szkoli, jak się to robi i czy to zadanie dla każdego. Podanie łapy, siad i leżeć to bardzo proste komendy dla Figi, która jest psem poszukującym zaginione osoby. Gdy kogoś szuka jest w swoim największym żywiole , a gdy znajdzie szczeka głośno, żeby dać znać swojemu panu. Szukała też na placu przedszkola i oczywiście wykonała swoje zadanie bezbłędnie.
Dzisiejszy przyjazd Figi, rozpoczął cały cykl zajęć z książką i psem, które będą przeprowadzane w Warsztatach Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Bądź z nami”. Nawet Figa słuchała czytanego wiersza "Czarodziejski Pies" Jana Brzechwy.
Dogoterapia wraz z biblioterapią to jeden ze sposobów na zajęcia treningowe dla podopiecznych Warsztatów. Nasze działania wpisują się z Zjednoczone Cele ONZ 4 Dobra Jakość Edukacji.