Biblioferie - zapraszamy do biblioteki!

Ferie z będzińską biblioteką

W czterech województwach dzieci rozpoczęły już dziś ferie zimowe. To ważny w życiu każdego ucznia czas wypoczynku i regeneracji, potrzebny by w pełni sił przystąpić do drugiego semestru nauki
W naszym województwie uczniowie muszą poczekać jeszcze 2 tygodnie na zasłużoną przerwę w szkole. Ale już dziś z pewnością czynią plany, w jaki sposób pragną wykorzystać ten bezcenny czas wolny.
Zachęcamy więc do zapoznania z propozycją bibliotekarzy naszej biblioteki, którzy w tym szczególnym czasie pragną zaprosić młodych mieszkańców miasta do aktywnego i twórczego działania. I oczywiście relaksu połączonego z dobrą zabawą
A na co konkretnie można liczyć?
Na przykład na biblioteczne Igrzyska podczas których dowiecie się dlaczego rok 2024 jest Rokiem Polskich Olimpijczyków. Lubiących płatać psikusy posiadaczy dobrego humoru nie zawiodą zajęcia „niezłe triki” zorganizowane z okazji…. Dnia Iluzjonisty. Tych, którzy potrzebują rozruszać głowę zapraszamy na planszowe potyczki ciekawskich na warsztaty edukacyjne „ciekawe zjawisko” i masa pomysłów. Nie zabraknie również literatury, bo jakaż byłaby to biblioteka, gdybyśmy nie odwoływali się do książek i literackich treści. Udział we wszystkich zajęciach oczywiście będzie bezpłatny.
Poniżej znajdziecie dokładny plan tegorocznych BIBLIOFERII