Cyfrowi Eksperci w będzińskiej książnicy

Cyfrowi Eksperci w będzińskiej książnicy- zajęcia z programowania dla najmłodszych 
 
Programowanie to nie lada zadnie. Proste czynności wymagają napisania odpowiedniego i szczegółowego algorytmu. Przekonali się o tym uczestnicy zajęć z programowania mających miejsce w będzińskiej bibliotece.
Wraz z końcem października Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie rozpoczęła realizację projektu pt.: "Cyfrowi Eksperci w Podregionie Sosnowieckim" we współpracy z Wyższą Szkołą Humanitas.
Młodzi programiści mieli okazję zaprogramować robota - bibliotekarkę tak by prawidłowo wykonała slalom wokół krzeseł. Napisali także algorytm mycia zębów, gdzie najtrudniejszym okazało się ustalenie ilości wyciskanej pasty. Po pracy z kartką i długopisem przyszedł czas na programowanie przy pomocy Scootie Go! - fantastycznej aplikacji, której można używać dzięki specjalnym klockom i planszy.
Cotygodniowe spotkania przyniosą uczestnikom nie tylko moc wiedzy, ale i dużo dobrej zabawy. Świat programowania stoi otworem dla uczestników cyklu spotkań - wspólnego projektu prowadzonego przez będzińską książnicę oraz Wyższą Szkołę Humanitas w Sosnowcu. Wykorzystując konkretne komunikaty, zasady w połączeniu z niepozorną zabawą dzieci nieustannie poszerzają swoją wiedzę, pamięć jednocześnie zwracając uwagę na detale.