Drugi dzień zajęć edukacyjnych w Czytelni Głównej naszej Biblioteki

Drugi dzień zajęć edukacyjnych w Czytelni Głównej naszej Biblioteki realizowanych w ramach projektu „Widowisko Symboli Narodowych RP” Programu Dotacyjnego „Symbole Narodowe RP”

Tym razem bibliotekę odwiedziła klasa szósta Szkoły Podstawowej nr 13 im. Huberta Wagnera w Będzinie zapewniając interesującą wymianę zdań i spostrzeżeń. I tak należy przedstawić dzisiejsze spotkanie.
Najciekawszym momentem był ten, w którym zaczęliśmy rozmawiać o tym czym jest symbol. I co może zostać symbolem. Następnie na przykładach zwierząt, których pomysły proponowali uczniowie, zastanawialiśmy się czy i czego symbolem mogłyby być wskazane zwierzęta. A uczniowie byli wymagający, padały propozycje np. owca, skorpion, pająk, słoń.
Niebywała była wiedza i wyobraźnia naszych dzisiejszych gości. Tematyka godła, herbu, barw narodowych, czy hymnu – nie sprawiała żadnych trudności. Wręcz motywowała do dalszych rozmów, dalszych pytań.
Oprawione Dzienniki ustaw oraz zdjęcia zmieniającego się na przestrzeni lat godła państwowego, ze zbiorów Czytelni, również wzbudziły zainteresowanie. Zakończyliśmy podobnie jak wczoraj, oglądając wystawę prezentowaną w dolnym holu biblioteki.