Dawno, dawno temu ...czyli 665 lat Będzina

Dawno, dawno temu ...czyli 665 lat Będzina

Nie ma już rycerzy mknących w ciężkiej zbroi na koniach by bronić swojego państwa, królów, a księżniczki w pięknych sukniach i damy dworu nie przechadzają się po zamkowych ogrodach. Obchodzimy jednak w tym roku 665-lecie nadania praw miejskich Będzinowi i z tej okazji bibliotekarze starają się pokazać najmłodszym, jak kiedyś wyglądało nasze państwo i czym zajmowali się nasi przodkowie.
W książkach dla dzieci znaleźć można bardzo wiele opowiadań i wierszy o dawnych czasach, jak chociażby "Ballada o uprzejmym rycerzu" Wiery Badalskiej z książki pt. "Szedł czarodziej : antologia wierszy dla dzieci".
Grupa Motylków z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Będzinie, która odwiedziła dziś Filię nr 1 - Ksawera zainspirowana rycerskimi opowieściami ozdabiała tarcze będące nieodzownym atrybutem dawnych wojowników. Udało się także Motylkom pobawić w "turniej rycerski". Dzieci rywalizowały w zabawnym, dającym dużo radości pojedynku balonowym. Była także projekcja bajki o "Śpiącej Królewnie" puszczonej jak za dawnych czasów z projektora na przeźrocza.