"Czym żyje ul?"

"Czym żyje ul?"

Z okazji Światowego Dnia Pszczół Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie wraz z zaprzyjaźnionym Kołem Pszczelarzy w Będzinie zorganizowała spotkanie edukacyjne dla najmłodszych. Święto pszczół chciały uczcić dzieci z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 4 oraz z Przedszkola Miejskiego nr 8 w Będzinie.W trakcie spotkania czekała moc atrakcji. Przedszkolaki wysłuchały opowieści o pszczołach, miodzie i pracy pszczelarza przedstawionej przez Prezesa Koła Pszczelarzy
w Będzinie, Panią Beatę Jaworską-Niedbałę. Dzieci mogły także zapoznać się z innymi zwierzętami, które przedstawiła pasjonatka terrarystyki Wiktoria Toborek.

Spotkaliśmy się więc z modliszką (która całe spotkanie bacznie się wszystkim przyglądała siedząc na ulu), krocionogiem, największymi mrówkami w Polsce oraz karaczanami, z których jeden na koniec spotkania został ofiarowany dzieciom i poszedł do przedszkola.
Nie obyło się bez słodkiego poczęstunku w postaci miodu samodzielnie odwirowanego w wirówce. Były też warsztaty robienia świec i mini konkursy..... Co to był za słodki dzień w towarzystwie niezwykle pracowitych pszczół.