Dyskusje, zabawy i tajemniczy trop złotego pociągu podczas LUBiKa

Dyskusje, zabawy i tajemniczy trop złotego pociągu podczas LUBiKa

Pamiętacie historię pociągu, który wjechał do tunelu i zniknął bez śladu budząc niepokoj co się z nim stało? Dowiecie się tego sięgając po powieść, którą omówiliśmy na zajęciach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci pt. „ZŁOTY POCIĄG I INNE NAJWIĘKSZE ZAGADKI HISTORII SZTUKI W POLSCE”. Seria książek śledztwa detektywki Fishki.
Autorka, Łucja Malec-Kornajew w zabawny sposób przedstawia zagadki, które warto poznać i rozwiązać. Śledztwa detektywki Fishki bywają nie tylko interesujące, ale i zabawne. Główna bohaterka opowiada, jakie odwiedza miejsca, w których dokonano kradzieży bardzo cennych dzieł sztuki i innych skarbów. Oparte na faktach historie wciągają, a przy tym uczą.
W książce odnajdziecie odpowiedzi na temat zaginięcia złotej komnaty, zostaniecie uwikłani w tropienie złotego pociągu oraz poszukiwania obrazu Lorenza Lotta. Fishka spróbuje także rozwiązać zagadkę gronostaja na obrazie i licznych skarbów w Środzie Śląskiej. A to tylko mała część tego, co ma w swoim notatniku.
Dołącz do Fishki i stań się tropicielem zagadek. Nam najbardziej spodobała się historia o złotym pociągu. Dlatego też wykonaliśmy kolorowy pociąg. Bo w naszej historii cennymi skarbami są książki, a dokładnie nowości, które warto bezpiecznie dostarczyć na półkę, aby Czytelnicy mogli się z nimi zapoznać i wypożyczyć te skarby wiedzy do domu.
Spotkanie miało charakter edukacyjny I wpisuję się w realizację 4 Celu Zrównoważonego Rozwoju ONZ "Dobra jakość edukacji”.