W świecie książek i wyobraźni

W świecie książek i wyobraźni

Grupa dzieci z Domowego Przedszkola w Będzinie złożyła w piątek, 3 listopada, wizytę w Filii nr 7 - Zamkowe.
Podczas spotkania "W świecie wyobraźni" przedszkolaki wysłuchały bajki Lou Cartera pod tytułem "W tej bajce nie ma smoka". Dzieci uwielbiają opowieści z nutką grozy i dużą dawką humoru, zwłaszcza gdy głównym bohaterem książki jest wielki, czerwony smok.
Podczas czytania okazuje się, że ten stwór uciekł z bajki i rozpoczął wędrówkę przez inne książkowe opowieści, w których chciał znaleźć swoje miejsce i zostać ich bohaterem. Niestety, nikt go nie chciał. Ani Ciastek, Złotowłosa, Czerwony Kapturek czy też
Trzy świnki. Odpowiedź zawsze była taka sama - w tej bajce nie ma smoka. Młodzi Czytelnicy wysłuchali wędrownych perypetii smoka z wielkim zainteresowaniem, wyobrażając sobie jak to by było, gdyby sami byli takimi ogromnymi smokami.
W późniejszej dyskusji przyznali rację swoim nauczycielom i bibliotekarzowi, że warto czytać książki, ponieważ dzięki nim można rozwijać swoją wyobraźnię oraz wcielać się w rolę bohaterów, którymi chcielibyśmy się stać. Po powrocie do przedszkola grupa słonecznych starszaków stworzyła Smoka swojej wyobraźni.