"Szybciej, Wyżej, Mocniej - Razem"

Olimpijskie motto mające na celu zbliżyć sportowców w zdrowej rywalizacji zostało głównym tematem kolejnych warsztatów z cyklu spotkań "Po sąsiedzku"
Cykl jest organizowany przez Oddział dla dzieci i młodzieży wraz ze SOSW Będzin, którego uczestnicy odwiedzają bibliotekę by rozmawiać o ciekawych zagadnieniach. Tegoroczny patronat Polskich Olimpijczyków zachęcił do rozmów o znanych Polakach, którzy osiągnęli na olimpiadach wyżyny, pobili rekordy oraz wspaniale reprezentowali nasz kraj. Wśród wyróżnionych pojawili się Irena Szewińska, Witold Woyda, Robert Kurzajewski, czy Justyna Kowalczyk.
Omówione zostały także poszczególne dyscypliny sportowe, które swoje początki mają w czasach prehistorycznych. Część praktyczna zajęć poświęconą została wykonaniu flagi olimpijskiej 5 technikami plastycznymi. Wykonane prace zagoszczą w Czytelni na wystawie.