Przedszkolaki w biliotece

Przedszkolaki w bibliotece

Wczoraj oddział dla dzieci i młodzieży będzińskiej biblioteki odwiedziły dzieci z Przedszkole Miejskie nr 13 im. Juliana Tuwima w Będzinie
Była to pierwsza wizyta grupy Żabek w bibliotece, w trakcie której pięciolatki zapoznały się z zasadami korzystania ze zbiorów, oglądały książki i dowiedziały się, gdzie mogą szukać swoich ulubionych bajek. Dzieci wybrały książkę pt.” Pani biedronka”, wysłuchały opowiesci o biedronce i jej ciekawych wakacjach. Zabawna historia, która zawiera piękne, rozkładane ilustracje. Grupa dowiedziała się także, że biedronki należą do rodziny z rzędu chrząszczy, która liczy ponad 6 tysięcy gatunków owadów o czerwonych lub pomarańczowych pokrywach skrzydeł z czarnymi kropkami. Szczególnym gatunkiem występującym także w Polsce jest biedronka siedmiokropka nazywana często bożą krówką.
Przedszkolaki dowiedziały się także , że o biedronkach jest nie tylko wiele książek, ale są one również bohaterkami piosenek dla dzieci np. „Biedroneczki są w kropeczki”, jak i wierszy np. „Żuk” Jana Brzechwy
Na koniec spotkania jego uczestnicy wykonali kolorowe zakładki do książek w kształcie biedronek. Od teraz ich ulubiony bohater będzie im przypominał o innych książkach, które mogą wypożyczyć w bibliotece oraz o tym, jak fajnie można spędzać wolny czas w oddziale dla dzieci i młodzieży.