"Bądźmy eko" - zajęcia edukacyjne dla dzieci

"Bądźmy eko" - zajęcia edukacyjne dla dzieci

Już niedługo, 22 kwietnia, będziemy obchodzić Dzień Ziemi. To doskonała okazja, aby porozmawiać o problemach z jakimi boryka się nasza planeta i pomyśleć o tym, jak sami możemy pomóc ratować piękną Ziemię.
Uczniowie klasy II a Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stanisława Staszica w Będzinie odwiedzili 17 kwietnia Filię nr 1 Ksawera naszej biblioteki, aby wspólnie poruszyć tematy recyklingu, sortowania odpadów i oszczędzania surowców.  "Poradnik młodego ekologa" napisany przez Agnieszkę Nożyńską - Demianiuk okazał się doskonałym źródłem wiedzy. Każde zagadnienie jest w nim przedstawione poprzez rymowany wiersz i wzbogacone o "regulamin ekoludka" oraz "notesik ekologa" Zawarte w nich rady i informacje pomagają zrozumieć daną kwestię i wskazują właściwe rozwiązania, które należy zastosować.
Opowiadanie Magdaleny Kiełbowicz "Ekolog domowy", które znajduje się w książce pt. "Czarodziejskie słowa: wartościowe teksty dla dzieci" uświadomiło drugoklasistom, że aby być ekologiem wcale nie trzeba być dorosłym i podejmować dużych przedsięwzięć. Wystarczy, aby każdy z nas, nawet najmłodsi, stosowali w codziennym życiu do właściwych zasad. Trzeba oszczędzać wodę i prąd, sortować śmieci, a także chronić rośliny i zwierzęta. Aby okazać szacunek do planety dzieci wykonały serduszka, którymi przyozdobiły zielone, wiosenne drzewko. Zabrały je ze sobą do szkolnej klasy, by przypominało o eko zasadach i spotkaniu w bibliotece.