Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia obchodziliśmy święto radości czytania i obcowania z książką, która jest bramą przenoszacą do innego świata - czy to pełnego fikcji czy też faktów i wiedzy!
Obchodzone od 29 lat święto poświęcone jest promocji literatury i czytelnictwa oraz problematyce ochrony praw autorskich. To także okazja do dyskusji na temat roli książki, jako źródła wartości i wiedzy, skarbnicy dziedzictwa niematerialnego i różnorodności kulturowej. Z okazji przypadającego dziś święta Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie przekazała pakiety książek na potrzeby społeczności uczniowskiej Szkoła Podstawowa nr 10 im. Armii Krajowej oraz pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo -Leczniczego przy Domu św. Józefa w Będzinie. Życzymy wszystkim udanych i pełnych przygód literackich podróży!