Emocjonujące warsztaty Kolorowego Potwora

Emocjonujące warsztaty Kolorowego Potwora

Luty jest miesiącem miłości. Dlatego Kolorowy Potwór, który na dobre rozgościł się między książkami w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie postanowił zaprosić na warsztaty dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Będzinie, by porozmawiać z nimi o ważnym uczuciu, jakim jest miłość. Wraz z bohaterem uczestnicy spotkania rozróżniali emocje - ich kształty, kolory i wrażenia sensoryczne z nimi związane - i odnaleźli puchatą, różową emocję, która stała się głównym tematem spotkania. Następnie wspólnie zastanowili się czy miłość = szczęście, z jakimi innymi emocjami może się wiązać to uczucie, kogo możemy kochać i czy musimy wszystkich oraz jak ją okazujemy.

I choć temat wydawał się różowy to w rzeczywistości odkryliśmy też związane z nim poważne zagadnienia, takie jak odrzucenie, czy wygaśnięcie uczucia. Zwieńczeniem zajęć było wystawienie przez Doktora Potwora recepty z zaleceniem 1 dawki dziennie "Kocham cię!" oraz sprawdzenie, czy nasze serca pomieszczą ogrom miłości. Dzieci wykonały swoje prace, które w formie laurek uleczą nie jedno serce i sprawią, że dzień obdarowanej osoby nabierze różowych barw.
Nasz Kolorowy Potwór to bohater książki autorstwa Anny Llenas, która stała się kolejną inspiracją dla bibliotekarzy Oddziału dla dzieci i młodzieży do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez #wydawnictwomamania