Rozśpiewane Ludki w świecie bajek

Pod koniec lutego Filię nr 7 Zamkowe odwiedziła grupa Rozśpiewanych Ludków z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Będzinie.
Dzieci podczas spotkania wysłuchały bajki pt. "Szym Pansik ma zły humor". To opowiadanie, którego główny bohater, ma zły dzień, zupełnie bez powodu.
Przyjaciele Szym Pansika byli bardzo zdziwieni dlaczego tak się stało. Był wszak bardzo piękny dzień. Namawiany przez przyjaciół do rożnych zabaw Szym Pansik nie słuchał rad przyjaciół i nie chciał na nic się zgodzić...
Koledzy stwierdzili więc, że muszą poczekać, aż sam dojdzie do siebie i zacznie się uśmiechać. Zajęcia były bardzo ciekawe. Pokazały dzieciom, jak mogą poznawać nowe światy, rozwijać wyobraźnię i odkrywać radość, jaka płynie z czytania książek Przedszkolaki, które przyszły do biblioteki po raz pierwszy, dowiedziały się co należy zrobić, aby móc zostać prawdziwym czytelnikiem
Poznały zasady zapisu do biblioteki i jak wygląda wydawana Czytelnikom karta biblioteczna. Dowiedziały się także o akcji skierowanej do najmłodszych czytelników " Mała książka Wielki Człowiek" obiecując, że przyprowadzą rodziców, aby móc korzystać z biblioteki. Największą frajdą dla Rozśpiewanych Ludków było to, że mogły zobaczyć jak działa system wypożyczeń, dzięki któremu miały okazję z pomocą bibliotekarza zwrócić oraz wypożyczyć książeczki, które wybrały sobie do przedszkola.