Pszczółki z Przedszkola Miejskiego nr 1 "przyleciały" do będzińskiej książnicy

Pszczółki z Przedszkola Miejskiego nr 1 "przyleciały" na zajęcia z edukacji czytelniczo-medialnej do będzińskiej książnicy
Zajęcia przeprowadzone w dniu 11 czerwca br. miały za zadnie wprowadzić przedszkolaków w świat biblioteki. W trakcie zajęć przedszkolaki odbyły spacer między regałami poznając różne materiały biblioteczne, a także dowiedziały się co należy zrobić by się zapisać. Wysłuchały także wiersza Jana Huszczy pt. "Skarga książki", deklamowanego przez maskotkę Oddziału dla dzieci i młodzieży tj. Książkulę.

Przedszkolaki wspólnie poznały różnice między poszczególnymi książkami oraz jak należy je traktować.
Część praktyczną stanowiło wykonanie ilustracji do książki pt. "Ciekawski George w bibliotece" H. A. Rey i Margaret Rey.
Całość prac została zebrana w formie książki, która stanowiła prezent dla nowych, małych czytelników. Dziękujemy za wizytę