Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich nie przez przypadek obchodzony jest 23 kwietnia, w dniu śmierci najwybitniejszego barda Anglii - Williama Szekpira.
W tym roku obchody święta organizowane są pod hasłem "Czytaj po swojemu" więc nie mogło zabraknąć zajęć z uczestnikami Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Badz z Nami. Nie dość, że przeczytaliśmy fragment "Hamleta" oraz jedną z "Baśni" Andersena, to jeszcze ozdobiliśmy zakładki do naszych książek cytatami Szekpira.
Prowadzone działania wpisują się tradycyjnie w Cele Zrównoważonego Rozwoju Agendy 2030 ONZ - Cel 4; Dobra Jakość Edukacji.


W Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich dziękujemy wszystkim Czytelnikom za waszą miłość do książek, a Autorom dziękujemy, że nieustannie dostarczają tylu wspaniałych przygód.
W tym wyjątkowym także dla bibliotekarzy dniu postanowiliśmy podzielić się, jak w poprzednich latach, naszymi skarbami z osobami, które jak docieraly do nas informacje potrzebują kontaktu z literaturą. W tym roku lakiet książek został przekazany do podopiecznych Schroniska dla osób Bezdomnych Oaza w Będzinie.
Wierzymy, że w towarzystwie literatury kolejne kroki na krętych i niełatwych wszak życiowych ścieżkach podopiecznych Schroniska będą nieco przyjemniejsze.
Udanej lektury życzymy.