Wizyta Przedszkolaków w Filii nr 5 - Grodziec

Przedszkolaki z grupy "Kotki" z Przedszkola Miejskiego nr 14 wybrały się z wizytą do biblioteki. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także jak wygląda karta biblioteczna oraz poznały zasady wypożyczania książek. Pani bibliotekarka pokazała dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Następnie zaprezentowała dzieciom najciekawsze książeczki z działu literatury dla dzieci.. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane bajki, które z chęcią oglądały. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci wysłuchały opowiadania A. Głowińskiej „Kicia kocia w bibliotece”, rozwiązywały zagadki z którymi znakomicie sobie poradziły oraz wykonały kolorowe zakładki do książek. Spotkanie odbywało się w miłej i pełnej uśmiechów atmosferze. Dla przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia.