"Gdybym był książką..."

Oddział dla dzieci i młodzieży odwiedzili dziś uczniowie oddziału szkolnego SOSW Będzin. Uczniowie w trakcie zajęć z edukacji czytelniczo - medialnej zapoznali się z zasadami zapisu do biblioteki, regulaminem wypożyczeń, a także ze zbiorami bibliotecznymi. Książki, audiobooki, filmy oraz gry planszowe stały się inspiracją do dalszych bibliotecznych działań. Wspólnie z bibliotekarką rozwiązali krótki test, który pomógł im określić, jakim gatunkiem literackim by byli w postaci książki. Następnie przy pomocy kości oraz odpowiedniej tabeli wylosowali typ książki, do której mieli wykonać okładkę. Horror, romans z wątkiem kryminalnym, fantastyka z elementami przygody - te i wiele innych gatunków książek zagościło w naszej bibliotece.
Zajęcia z edukacji czytelniczo-medialnej wpisały się w realizację 4 Celu Zrównoważonego Rozwoju ONZ "Dobra jakość edukacji".