Podsumowanie zakończenia prac I etapu zadania „Rozwój i modernizacja biblioteki”

Podsumowanie zakończenia prac I etapu zadania „Rozwój i modernizacja biblioteki”

Wczorajszy Dzień Otwarty w bibliotece był podsumowaniem zakończenia prac I etapu zadania „Rozwój i modernizacja biblioteki” realizowanego z funduszy budżetu państwa w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA Priorytet 2 „Infrastruktura Bibliotek 2021-2025”. Realizacja zadania zaplanowana została na 3 lata (2022, 2023, 2024) na łączną kwotę 1 863 000,00 w tym:
- 1 207 000,00 zł pochodzi z budżetu państwa,
- 656 000,00 zł to wymagany wkład własny przyznany dotacją celową przez organizatora.

Projekt „Rozwój i modernizacja biblioteki” powstał, jako odpowiedź na palący problem niedostosowania biblioteki do współczesnych standardów obiektów użyteczności publicznej, a co za tym idzie braku właściwego dostępu do usług, wiedzy i edukacji kulturalnej. Jego realizacja obejmuje modernizację wnętrza Biblioteki, która unowocześni bibliotekę i zwiększy dostęp do kultury i wiedzy lokalnej społeczności, w tym osobom ze szczególnymi potrzebami.
W tym szczególnym dniu odwiedziły nas przedszkolaki, którym bardzo spodobał się wystrój nowych przestrzeni biblioteki, a w szczególności Oddział dla dzieci i młodzieży.
Swoją obecnością w imieniu Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego zaszczyciła najmłodszych czytelników I Wiceprezydent Miasta Będzina Aneta Witkowska - Złocka, która wręczyła na zakończenie zajęć specjalne upominki wszystkim przedszkolakom. Było radośnie i głośno - oj, dużo się działo w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie.  Zobaczcie sami!
Dziękujemy, że byliście razem z nami - z pozdrowieniami od całego zespołu pracowników będzińskiej książnicy!