Będziński książkomat

W marcu minął rok kiedy pierwsi Czytelnicy biblioteki skorzystali z ksiażkomatu.
Uruchomiony z myślą o naszych zabieganych Czytelnikach książkomat jest dostępny 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. Można w nim odbierać zamówione książki oraz zwracać już przeczytane. Cieszy nas, że coraz więcej osób przekonuje się i korzysta z tej wygodnej formy wypożyczeń.
Od stycznia do marca 2024 roku :
• z książkomatu skorzystało 214 Czytelników
• wypożyczono 223 materiały biblioteczne
• zwrócono 190 książek
Brawo!!!
Książkomat to przyjaciel Czytelnika, który oszczędza jego czas, bo można z niego korzystać o każdej porze dnia czy nocy, zarówno w tygodniu jak i w weekend, eliminuje ryzyko ponoszenia finansowych konsekwencji za nieterminowy zwrot wypozyczinych książek.
Aby skorzystać z książkomatu należy pamiętać o nabyciu dodatkowej - poza biblioteczną - karty umożliwiającej wejście do biblioteki w godzinach jej zamknięcia. Taka karta jest wydawana w Wypożyczalni Głównej. Ksiażkomat został zamontowany w bibliotece w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2.1 „Infrastruktura Bibliotek 2021 – 2025”, z którego biblioteka otrzymała dofinansowanie na projekt „Modernizacja i rozwój biblioteki”.
Korzystajcie Państwo z tej wygody jak najczęściej, a osoby które mają obawy czy sobie poradzą zapewniamy że książkomat jest bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze. Możecie także liczyć na pomoc i wsparcie pracowników bibliotek i- oczywiście w godzinach jej otwarcia.
Zapraszamy!