Wielokulturowość w bibliotece

Wielokulturowość w bibliotece
 
Na zaproszenie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN bibliotekarz Filii nr 9 uczestniczył w dwudniowych warsztatach poswieconych różnym aspektom wielokulturowości w bibliotekach.
Wielokulturowości to zjawisko, które coraz częściej gości w bibliotekach. Jak świadomie i odpowiedzialnie odpowiadać na potrzeby coraz bardziej zróżnicowanych odbiorców dyskutowało 14 bibliotekarzy, którzy przyjechali z całej Polski, by wymieniać się swoim doświadczeniem oraz praktycznymi poradami.

Muzeum POLIN jest otwarte na wszystkie kultury i chce nawiązywać współpracę z każdym by edukować i kształtować wśród społeczeństwa postawy otwartości na różnorodność.
Warsztaty pokazały, że szczerość w kontaktach pozwala zrozumieć obawę przed "innymi", że Ci "inni" mają takie same obawy jak my. Bibliotekarze mieli możliwość zwiedzania wystaw stałych oraz czasowych prezentowanych w Muzemum, które robią ogromne wrażenie.
Podarowana bibliotece gra edukacyjna "Muzeum w Pudełku- Miasteczko Malki" zasili zbiory, a wiedza i podpowiedzi o jakie wzbogacił się bibliotekarz pozwolą na lepszą pracę z naszymi czytelnikami.