Potyczki z planszówkami!

Potyczki z planszówkami - „Pogawędki z jaskini”

Grrrrr! Uga! Buga! Sekretny język jaskiniowców zagościł w murach będzińskiej biblioteki. Pierwsze spotkanie w nowym roku szkolnym pt. „Zagrajmy w planszówkę” odbyło się w oparciu o grę „Uga Buga!”. Frekwencja małych jaskiniowców bardzo dopisała. Uczestnicy zebrali się w plemiennym kręgu, by wykorzystując swoje umiejętności zapamiętywania oraz poczucie humoru, powtarzać pojawiającą się sekwencję prehistorycznych haseł i gestów. Pojawiły się wystawione języki, uderzanie pięścią o ziemię, prześmieszne grymasy oraz kakofonia dziwnych dźwięków. Spotkanie pozwoliło dzieciom na nieskrępowaną zabawę i wyluzowanie przed zbliżającymi się zajęciami szkolnymi. Bo nie ma nic lepszego na stres niż spotkanie się w grupie i powygłupianie.