XIX międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Pejzaże osobliwe” im. prof. Jana Świderskiego

XIX międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Pejzaże osobliwe” im. prof. Jana Świderskiego

2 czerwca przed biblioteką odbył się happening podsumowujący XIX międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Pejzaże osobliwe” dedykowany pamięci prof. Jana Świderskiego. Konkurs organizowany jest od lat pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina przez Ośrodek Kultury w Będzinie i partnerów, którym jest m.in. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie im. Stefana Żeromskiego
Wyniki Konkursu i galeria nagrodzonych dostępne są na Ośrodek Kultury w Będzinie https://ok.bedzin.pl/.../nagrodzeni-w-xix-miedzynarodowym...
Zainteresowanych obejrzeniem nagrodzonych prac zapraszamy do biblioteki, gdzie w Galerii klubu "Pod Sową" prezentowane są nagrodzone i wyróżnione prac. Data finału konkursu nie jest przypadkowa.
2 czerwca 1913 roku w Grodźcu urodził się bowiem Jan Świderski. W tym roku wypadała 110.rocznica jego urodzin i happening towarzyszący finałowi konkursu był formą uczczenia tego jubileuszu. Uczestnicy akcji, uczniowie Szkoła Podstawowa nr 10 im. Armii Krajowej oraz dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 i 8 w Będzinie wspólnie z artystami ze @Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia korzystali z wielu atrakcji. Było malowanie na płótnie piękną będzińskiego Zamku oraz Góry zwanej Dorotką. Powstawały barwne eko torby, brokatowe tatuaże I indywidualne Pejzaże.
W ramach trwającego XXII ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom - „Książka to ogród” czytano z dziećmi wiersze, opowiadania i legendy, rozwiązywano zagadki oraz upwalniano pozytywną energię podczas muzycznych zabaw. Obowiązkowa była też wizyta w Galerii by podziwiać prace wszystkich nagrodzonych artystów.