Jubileusz w gronie przyjaciół

Jubileusz w gronie przyjaciół 

Wanda Halina Kusztyb obchodziła w miniony piątek 12 kwietnia w bibliotece w Będzinie jubileusz 25-lecia artystycznej działalności w Stowarzyszeniu Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego, do którego należy od 1998 roku. Na spotkanie przybyło liczne grono przyjaciół, znajomych i mieszkańców Będzina, z którymi artystka celebrowała swoje święto.
Pani Wanda pochodzi z Wałbrzycha, ale całe jej życie osobiste, zawodowe i artystyczne związane jest z Zagłębiem Dąbrowskim. Jej pasją jest poezja, śpiew i fotografia, w których od lat wyraża swoją ogromną wrażliwość. Najczęściej słowem pisanym, które pozwala jej podejmować ważne z punktu widzenia ludzkiej egzystencji problemy, w sposób poruszający lub zupełnie zabawny, z przymrużeniem oka.

Artystka aktywnie związana przez lata z Zespołem Ziemi Będzińskiej oraz Stowarzyszeniem Autorów Polskich oddział w Będzinie, którego członkiem jest od 2006 roku.
Wyrazem uznania dla osiągnięć Pani Wandy są liczne nagrody i wyróżnienia, w tym uhonorowanie w 2009 roku odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz nagrodą Starosty Powiatu Będzińskiego za osiągnięcia w dziedzinie Twórczości Artystycznej Upowszechniania i Ochrony Kultury.
Pani Wando, jeszcze raz gratulujemy dotychczasowych sukcesów i osiągnięć odnoszonych na polu upowszechniania piękna słowa poetyckiego, utrwalania w fotografii jedynych i niepowtarzalnych chwil oraz krzewienia regionalnych - i nie tylko - tradycji muzycznych.