Zwierzęce nietypowe dni

386418148_732083315630784_4572893811401479117_n_pl
Zwierzęce nietypowe dni - Zajęcia edukacyjne dla dzieci

6 października grupa Misie z Przedszkola Miejskiego nr 14 w Będzinie odwiedziły filie biblioteczną nr 5 w Grodźcu i wspólnie z bibliotekarzem dzieci obchodziły „Światowy Dzień Zwierząt”.
Święto celebrowane w Polsce od 1993 roku obchodzone jest 4 października, w dzień wspomnienia Św. Franciszka z Asyżu – patrona zwierząt i ekologii. Celem zajęć było wzbogacenie wiadomości przedszkolaków na temat zwierząt. Dzieci poznały różne ciekawostki o zwierzętach domowych, hodowlanych i dziko żyjących oraz bardzo chętnie i z wielkim zaciekawieniem oglądały przygotowane książki. Po wysłuchaniu wierszyka Doroty Geller „Zły humorek” dzieciaki opowiadały o swoich pupilach, jak się nimi opiekują i jak o nie dbają. Dzień przypomniał dzieciom, że zwierzęta to istoty żywe, a nie rzecz i mają swoje prawa. Należy je szanować, tolerować, nie robić im krzywdy. Na zakończenie maluchy wysłuchały wiersz Bożeny Formy „Przyjaciele” i wykonały bardzo ciekawe prace plastyczne.