XX Jubileuszowa Noc z Andersenem wraz z Przyjaciółmi Bbilioteki w 665. rocznicę nadania praw miejskich Będzinowi

XX Jubileuszowa Noc Andersena i Przyjaciele biblioteki

Za nami tegoroczna, zupełnie wyjątkowa międzynarodowa impreza czytelnicza dla dzieci - NOC z ANDERSENEM. Jej baśniowy i wyjątkowy charakter zawdzięczamy największemu baśniopisarzowi H. CH. Andersenowi. To na cześć jego urodzin będzińska biblioteka od 20 lat organizuje tą pełną baśni i niespodzianek imprezę dla dzieci.
W tym roku na najbardziej aktywnych czytelniczo 7- 10 latków czekało dużo niespodzianek. Pierwszą, byli goście, którzy zdecydowali się uczestniczyć w urodzinowym przyjęciu i przeczytać fragmenty wybranych baśni. Wśród nich była Pani Aneta - Witkowska - Złocka, Wiceprezydent Będzina, Roman Goczoł Naczelnik Wydziału Oświaty, Joanna Rząp, aktorka Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie, Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Będzinie - mł. bryg. Arkadiusz Spera, asp. Piotr Wójcik z Powiatowej Komendy Policji w Będzinie oraz Monika Pnakowska - Syska, Dyrektor biblioteki. Był z nami również jak na jubileusz 665. lat miasta przystalo Kazik MKS Będzin, przepyszny urodzinowy tort ufundowany z okazji jubileuszu 20. lecia Nocy z Andersenem przez Prezydenta Miasta Będzina, Pana Łukasza Komoniewskiego. 

Było fascynujące nocne zwiedzanie teatralnych zakamarków Teatr Dormana wraz z występami na scenie, pełna emocji wizyta w Muzeum Zagłębia w Będzinie. Dzięki uprzejmości Będzin Arena dzieci po wizycie u drzewka Andersena miały szaloną dyskotekę, na którą w artystyczne tatuaże i malowane kwiaty, motyle i pajaki przygotowali dzieci animatorzy Ośrodek Kultury w Będzinie.
Było też dobre jedzonko ufundowane przez sponsorów (o których zrobimy specjalny post), książki - niespodzianki ofiarowane do zbiorów biblioteki przez Posła Rafała Adamczyka i zdrowy sen w warunkach iście biwakowych - w przyniesionych spiworach, na podłodze i karimatach.
Na zakończenie wydarzenia każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom podpisany przez Prezydenta Miasta w Będzinie. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali bibliotekarze i Strażnicy Straży Miejskiej, którzy eskortowali nas podczas nocnych wędrówek.
Dziękujemy Przyjaciołom za gościnę, dzieciom za pozytywny i radosny przekaz, Rodzicom za zaufanie, a sponsorom za okazane wsparcie.