"Przyjaciele przyrody" - zajęcia edukacyjne dla dzieci

"Przyjaciele przyrody" - zajęcia edukacyjne dla dzieci
Podczas piątkowej wizyty bibliotekarza Filii nr 1 Ksawera w Przedszkolu Miejskim nr 6 w Będzinie dzieci z grupy Sówek, Żabek i Krasnali pokazały, że kochają i szanują przyrodę oraz otaczający ich świat.
Przedszkolaki wysłuchały tekstu książki Anity Głowińskiej pt. "Kicia Kocia: co z tymi śmieciami?". Pouczająca opowieść wszystkim bardzo się spodobała, a lubiona bohaterka książek dla najmłodszych kolejny raz daje bardzo dobry przykład. swoim czytelnikom. Dzieci zainspirowane jej przygodami chętnie przystąpiły do zadania sortowania śmieci, podczas którego uczyły się co wrzucać do zielonego, niebieskiego i żółtego pojemnika na odpady. Z kolei "Poradnik młodego ekologa" Agnieszki Nożyńskiej-Demianiuk pełen jest zabawnych, edukacyjnych wierszyków z mądrym przesłaniem. Przedszkolaki wysłuchały utworu pt. "Nasz przyjaciel las" i zgodnie potwierdziły, że wśród drzew należy zachować ciszę i ostrożność. Dzieci chcą żyć w czystym świecie pełnym zieleni. Jeżeli będą uczyć się proekologicznych postaw i dbania o planetę będą mogły cieszyć się pięknem otaczającej przyrody.


Bibliotekarz Filii nr 9 Podłosie wraz z dziećmi z Przedszkole Miejskie nr 11 w Będzinie postanowili obok zdobywania wiedzy z okazji obchodzonego w poniedziałek Dnia Ziemi zabrać się za konkretne działania. Nauka przez pracę jest wszak najlepszym sposobem utrwalenia wiedzy i dobrych praktyk, a planeta Ziemia jest naszym wspólnym dobrem i każdy powinien o nią dbać. Latem z posianych teraz przez przedszkolaków nasionek będą cieszyć się pszczoły oraz ludzie - bo wyrosną z nich piękne i pachnące kwiaty. Zajęcia o Ziemi płynnie przeszły wrozmowę o regionie, bo dzieci przypomniały sobie o Błękitnej Ludwice, która podobno pojawia się w Pałacu Mieroszewskich raz w roku, w noc z 21 na 22 kwietnia.
Nasze przedszkolaki twierdzą, że już ją spotkały... Muzeum Zagłębia czy to prawda, że się pojawia.