Półkolonie miejskie – z wizytą wśród książek cz. 2 - 30 stycznia 2024r.

Półkolonie miejskie – z wizytą wśród książek
Dziś - jak już wiecie - wszystkie agendy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie tętniły energią i gwarem dziecięcych rozmów

Filię nr 4 Łagisza odwiedziły dzieci uczestniczace w półkoloniach miejskich ze Szkoła Podstawowa nr 9 im. Noblistów Polskich w Będzinie, które uczestniczyły w zajęciach „W bibliotece jest wesoło
Tworzymy minii zoo z masy solnej". Zajęcia obok wartości edukacyjnych (zdobycie wiedzy na temat tworzenia kolorowej masy solnej) wspomagały kształtowanie umiejętności zagospodarowania własnego wolnego czasu oraz rozwijania umiejętności koncentrowania się na zadanej pracy.
 

Kreatywnie i aktywnie. Pod takim hasłem uczniowie klas 1- 4 Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego spędzili 3 godziny, grając w gry planszowe zaproponowane przez bibliotekarza goszczącego u nich bibliotekarza Filii nr 5 - Grodziec.
Wybrane pozycje gier z dość pokaźnego zbioru biblioteki cieszyły się dużym powodzeniem i zaciekawieniem uczestników Półkolonii miejskich. Na start poszły gry, które angażują większą liczbę osób, jak ”Ktoś Ty, czy wiesz, kim jesteś” oraz „5 sekund”. W dalszej części zabawy dużym zainteresowaniem cieszyła się gra zręcznościowa „Chwiejąca wieża” oraz gra sprawnościowa „Twister”. Ale nie mogło też zabraknąć mini gry „Dobble”, która pomaga ćwiczyć skupienie, koncentrację i zmysł obserwacji. Dziękujemy za wspólną zabawę!