Czy zima może być zła??

Korzystając z aury pogodowej, jaka towarzyszy mam od kilku dni, bibliotekarka Filii nr 9 Podłosie wybrała się dziś do zaprzyjaźnionego Przedszkole Miejskie nr 11 w Będzinie, by porozmawiać z dziećmi o zimie.
Zabrała oczywiście ze sobą książki, które opowiadają o zimie. Klasyk, jakim jest wiersz Marii Konopnickiej „Zima zła”, został przez dzieci zaśpiewany z wielkim entuzjazmem, a wysłuchana bajka Ruth Sanderson „Śnieżynka” stała się inspiracją do zadania plastycznego.

Na czarnych kartkach przedszkolaki namalowały najpiękniejsze śnieżynki, jakie tylko można sobie wymarzyć. Dowiedziały się przy okazji, że każdy płatek śniegu jest niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. Dokładnie tak, jak każdy z nich.
Działania biblioteki wpisują się z Zjednoczone Cele ONZ 4 Dobra Jakość Edukacji.