"Afrykańska przygoda w bibliotece"

"Afrykańska przygoda w bibliotece" - zajęcia edukacyjne dla dzieci
Piękna, różnorodna kulturowo i przyrodniczo Afryka była tematem piatkowego spotkania w Filii nr 1 Ksawera Grupa Motylków z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Będzinie korzystając z przygotowanych książek dokładnie obejrzała, jak wygląda kontynent pełen piasku i rozmaitych zwierząt
Uczestnicy zajęć wybrali między innymi "Obrazkowy atlas świata dla dzieci" autorstwa Alison Cooper i Anne McRae oraz "Geografię" należącą do serii Ilustrowana Biblioteka wiedzy.
Bohaterka i autorka książek Nela mała Reporterka w  "10 niesamowitych przygodach Neli" przedstawia wyprawę na afrykańską wyspę. Przedszkolaki dzięki informacjom zawartym w rozdziale "Morskie skarby Zanzibaru" poznały kraby i rozgwiazdy.
Książka pt. "Dzieciaki świata" napisana przez Martynę Wojciechowską pozwoliła przybliżyć dzieciom jak wygląda życie ich rówieśników w dalekiej Numbii i Etiopi.
Codzienność i obowiązki młodych Afrykańczyków znacznie różnią się od zwyczajów panujących w naszej kulturze.
Przedszkolaki zainteresował temat zwierząt zamieszkujących teren Afryki. Nosorożce, słonie, zebry i żyrafy mogliśmy poznać nieco bliżej korzystając z książki 
pt. "Na stepach i na pustyniach" Michel'a Cuisin'a oraz  "Zwierzęta" z serii Ilustrowana Biblioteka Wiedzy
Wiedzę o Afryce uzupełniliśmy o informacje dotyczące piramid. Ich budowę i funkcję doskonale przedstawia "Starożytny Egipt" Andrew Haslam'a i Aleksandry Parsons.
Każdy uczestnik zajęć przygotował wyjątkową pracę przedstawiającą oczywiście Afrykę. Wykorzystując kolorowe papiery i przybory plastyczne dzieci przedstawiły pustynie, wody okalające kontynent oraz różnorodność świata zwierząt.