"Autor, tytuł, okładka, obrazki i tekst"

"Autor, tytuł, okładka, obrazki i tekst" - zajęcia z edukacji czytelniczo - medialnej dla dzieci

Aby Czytelnik mógł wziąć gotową książkę do ręki i cieszyć się z pięknego opowiadania lub wiersza, pomysł, który zrodził się w głowie autora i tekst przez niego napisany musi przejść długą drogę. Ilustrator nadaje szatę graficzną, a wydawnictwo musi wszystko odpowiednio przygotować i przekazać do drukarni, gdzie powstanie wiele egzemplarzy danego dzieła. Grupa Sówek z będzińskiego Przedszkola Miejskiego nr 6 podczas wizyty w Filii nr 1 Ksawera dowiedziała się dziś bardzo ważnej rzeczy, a mianowicie - jak powstaje książka.
Ponieważ trzylatki bardzo lubią spotkania z bibliotekarzem, podczas których słuchają różnych opowieści i dużo się uczą przygotowaliśmy dla nich wiele książkowych niespodzianek.
Spotkały się ze swoją ulubioną bohaterką - Kicią Kocią, która tym razem wspólnie z mamą udała się do biblioteki. Okazało się, że ta wizyta dostarczyła jej wielu wspaniałych wrażeń. Poza wypożyczeniem książek mogła spotkać się z autorką książek dla dzieci, która opowiedziała o tym, skąd czerpie pomysły na wspaniałe historie. Książka Anity Głowińskiej pt. "Kicia Kocia w bibliotece" to kolejna wspaniała propozycja autorki dla najmłodszych Czytelników.
Podczas zajęć rozmawiano także o wielu lubianych bohaterach książkowych. Pojawił się Reksio, Miś Uszatek i wesoła drużyna Kubusia Puchatka, a także żółw Franklin, Bolek i Lolek oraz Muminki. Na podstawie okładek książek Sówki doskonale odgadły, przygody której postaci kryją się na kartach danej książki.