"Podróże po Jurze"

"Podróże po Jurze"
 
"Podróże po Jurze" to gra familijna, która dzięki uprzejmości Muzeum Zagłębia w Będzinie wzbogaciła zbiór planszówek Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie.
Gra przeznaczona dla grupy wiekowej 8+ wykorzystuje oryginalną sieć dróg- dzięki czemu można planować trasy bez niespodzianek, by poznać ponad 100 jurajskich atrakcji turystycznych. Jest przy tym wiele emocji, które zazwyczaj towarzyszą rodzinnym podróżom.
Ta świetna podróżnicza gra rodzinna posiada proste zasady, uczy logicznego myślenia i planowania. Została wydana przez wydawnictwo Dragon pod patronatem Związku Gmin Jurajskich. Jej autorami są Bogusław Dudek i Urszula Dudek . A przepiękne ilustracje to zasługa Bartosza Ostrowskiego. Dziękujemy Muzeum Zagłębia za piękny prezent dzięki któremu wielu mieszkańców naszego miasta będzie mogło się wybrać w geograficzną wędrówkę po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.
Więcej informacji o grze można znaleźć na stronie: https://podrozepojurze.pl gdzie można także dokonać jej zakupu. „Podróże po Jurze” można również nabyć w jednym z wielu punktów sprzedaży, który w Będzinie znajduje się w Muzeum Zagłębia.
Grę niebawem będzie można także wypożyczyć w Oddziale dla dzieci i młodzieży będzińskiej biblioteki.
Serdecznie zapraszamy!