"Biblioteka miejsce na czasie" - zajęcia w Filii nr 9 - Podłosie

"Biblioteka miejsce na czasie" - zajęcia w Filii nr 9 - Podłosie

"Biblioteka miejsce na czasie" to hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek oddaje bardzo to, jak funkcjonuje nasza Filia nr 9 Podłosie. Wczoraj odbyło się w niej comiesięczne spotkanie przy filiżance herbaty... i działo się tam naprawdę wiele. Tym razem było bardzo wyjątkow, kolorowo i tworczo, bo Panie spróbowały swoich sił w arteterapii. Na wzór wierzeń słowiańskich tworzyły Motanki. Podczas stałych rozmów o książkach na dawny wzór spotkań w kobiecym gronie ukryły w swoich Motankach, to co chcą, by się spełniło.
Można do tego podejśc na zasadzie, że to gusła i zabobony. Jednak nie ma nic złego w sięganiu do własnego bogactwa kulturowego, które jest nam bliższe i atrakcyjniejsze niż orientalne wyroby przywożone z zagranicznych podróży. Nic wiec dziwnego, ze słowiańska duchowość przeżywa dziś swój ponowny rozkwit.
A nasze uczestniczki spotkania robiąc swoje Motanki, jak zawsze skoncentrowały się na tym co najważniejsze, na fakcie bycia razem, bycia otwartym, i mocno zaangażowanych w tu i teraz bo Biblioteka to naprawdę dla wielu osób to miejsce na czasie.