"W marcu jak w garncu"

"W marcu jak w garncu" - zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków

To słynne przysłowie mówi nam o tym, że rozpoczynający się właśnie miesiąc może przynieść wiele pogodowych niespodzianek.
Przyroda i klimat są bardzo zmienne. Różnią się w zależności od pory roku. Z radością witamy wiosnę, której nieśmiałe oznaki już się pojawiają. Czas kiedy zima odchodzi i robi się coraz cieplej nazywamy przedwiośniem.
Sówki i Żabki z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Będzinie odwiedził 1 marca bibliotekarz Filii nr 1 Ksawera. Dzieci bardzo ucieszyły się z przyniesionych książek. Ponieważ bardzo dobrze znają już Kubusia Puchatka chętnie posłuchały książki pt. "Wiosna", która opowiada o tym, jak lubiany bohater wraz ze swoim przyjacielem Prosiaczkiem pomaga Królikowi w pracach ogrodowych. Są one niezbędne, aby potem wszystko pięknie urosło.

Aby pokazać najmłodszym książki wydane w latach młodości ich rodziców lub dziadków, które okazują się być nadal bardzo interesujące, przeczytaliśmy kilka wierszy Józefa Ratajczaka ze zbioru pt. "Idzie wiosna". A czy wiatr potrafi zamiatać, a krasnoludki i chmury coś myć? Odpowiedź zawarta w wierszu Jana Brzechwy pt. "Wiosenne porządki" zaskoczyła przedszkolaków niezwykłymi zdolnościami natury opisanymi przez autora. Szukajmy wiosny podczas spacerów i wspólnego czytania książek. Wesołe opowiadania o biedronkach, motylach i żabkach czekają na Was w naszej bibliotece!