Spotkanie z Mikołajem w Filii nr 1 - Ksawera

Spotkanie z Mikołajem

Spotkanie Świętego Mikołaja to jedno z największych marzeń niemal każdego dziecka. 6 grudnia każdego roku najmłodsi z niecierpliwością czekają na prezenty. Sówki, Żabki i Motylki z będzińskiego Przedszkola Miejskiego nr 6 odwiedziły dziś Filię nr 1 Ksawera, gdzie przygotowana była dla nich wyjątkowa niespodzianka.
Dzieci po wysłuchaniu "Wizyty Mikołaja" oraz opowiadania "Piękny świat starych książek" z "Czaru Bożego Narodzenia" przedszkolaki bezbłędnie odgadły świąteczne zagadki, by potem zgodnie potwierdzić, że przez cały rok były grzeczne i pomagały innym. Wystarczyło jeszcze tylko głośno zawołać Świętego Mikołaja, aby usłyszeć z oddali jego magiczny dzwonek.

Ogromna radość wypełniła całą bibliotekę, gdy ukochany Mikołaj zasiadł w wygodnym fotelu. W towarzystwie Pani Zimy i dwóch wesołych elfów rozpoczął rozdawanie prezentów. Nie udałoby się to wyjątkowe spotkanie, gdyby nie Prezes Spółki Mieszkaniowej "Paryż", Pan Roman Adamaszek, który wsparł tegorocznego Mikołaja i ufundował podarunki dla każdego dziecka. Serdecznie dziękujemy. Na spotkanie z Mikołajem przybył również Pan Szczepan Gryma, Radny Rady Miejskiej Będzin.
Oczekując na Mikołaja udało się poświęcić chwilę by poznać historię Świętego Mikołaja. Warto bowiem dowiedzieć się więcej o pochodzeniu tradycji i zwyczajów świątecznych. Polecamy w tum celu książkę "Niezwykłe dzieje zwykłych rzeczy" Charlesa Panatiego. To prawdziwa skarbnica ciekawostek o rzeczach i zjawiskach, które towarzyszą nam każdego dnia, nie tylko od święta.