Aktywne czytanie z gimnastyką na dywanie

Aktywne czytanie z gimnastyką na dywanie

W piątek, 19 kwietnia, bibliotekarz Filii nr 7 Zamkowe został zaproszony do Przedszkole Miejskie nr 13 im. Juliana Tuwima w Będzinie .
Przedszkolaki wysłuchały bajki Emily Ann Davison pod tytułem "Jojo i Joga". To urocza i edukacyjna książka, która opowiada o przygodach ruchliwej i niespokojnej króliczki Jojo.
Dziadek postanawia nauczyć wnuczkę jogi, niestety nic nie jest w stanie jej powstrzymać. Nadal ciągle podskakuje i chichocze. Pewnego dnia Jojo znalazła się sama w gętym, ciemnym lesie. Przypomina sobie pozycje jogi, jakich się nauczyła z dziadkiem. Pomaga jej to zmierzyć się z własnymi słabościami i emocjami. Treści zawarte w książce pozwoliły dzieciom się skupiać oraz uczyć, jak się rozciągać, oddychać, wyciszać. Przedszkolakom bajka bardzo się podobała co widać było w ich aktywności w wykonywaniu podstaw jogi oraz ćwiczeń relaksacyjnych. Na zakończenie każda grupa przedszkolaków miała okazję zobaczyć występ ich starszej koleżanki Leny, która zaprezentowała swoje umiejętności w uprawianej od kilku lat gimnastyce artystycznej.