Będzińska Noc Bibliotek

Będzińska Noc Bibliotek - naszym wydarzeniem w piątkowy wieczór wpisaliśmy się w ogólnopolską X jubileuszową edycję akcji zatytułowanej "Moc Bibliotek"

Nasi Czytelnicy mieli doskonałą okazję poznać Moc będzińskiej książnicy uczestnicząc m.in. w konkursie "Będzińska biblioteka ma MOC", odgadując na podstawie przygotowanych atrybutów największe wydarzenia lub działania organizowane przez będzińskich bibliotekarzy.
Podczas wydarzenia ujarzmiliśmy nasze Moce wyobraźni w formie przeprowadzonych warsztatów scrapbookingowych w oparciu o hasła ze "Słownika miejsc wyobrażonych".
Moc kolekcji ... czyli skarby będzińskiej książnicy - wystawa starodruków oraz rerpintów bacznie strzeżonych przez bibliotekarzy.

Moc umiejętności została zobrazowana w formie ekspozycji prac powstałych podczas warsztatów z rękodzieła prowadzonych przez Klub Szlonych Rękodzielniczek.
Spojrzeliśmy także w przyszłość dzięki Mocy technologii, gdzie za pomocą generatora AI - ChatGPT powstal wiersz stworzony przez sztuczną inteligencję.
Wspólnie z uczestnikami wydarzenia odgadywaliśmy Moc bohaterów, czyli nominowanych bohaterów książek. W wersji on-line wzięliśmy udział w ogólnopolskiej inauguracji X edycji Nocy Bibliotek. Na zakończenie wydarzenia zaprezenotwaliśmy miłym Gościom Moc talentów - akustyczny koncert zespołu Namiastka.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy licznie odpowiedzieli na nasze zaproszenie.
Niech biblioteczna Moc będzie z Wami.