Finał konkursu - "Fryderyk Chopin - życie i twórczość"

Finał konkursu - "Fryderyk Chopin - życie i twórczość" - pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasz Komoniewskiego

Dzisiaj w murach naszej biblioteki mial finał konkursu wiedzy o życiu i twórczości niedoścignionego Mistrza fortepianu i wybitnego kompozytora Fryderyka Chopina. Po części teoretycznej i słuchowisku spośród 16 finałowych uczestników wyłoniono 3 laureatów konkursu:
II miejsce - Nikola Olewińska oraz III miejsce - Anastasiia Kolesnyk - obie uczennice ze Szkoła Podstawowa nr 10 im. Armii Krajowej. Nagorda zespołowa trafiła do Szkoły Podstawowej nr 10 im. Armii Krajowej w Będzinie.

Po konkursowych zmaganiach niespodzianką dla wszystkich uczestników był krótki recital uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im Fryderyka Chopina w Będzinie Anny Królewskiej oraz Mateusza Dąbka - dziękujemy, że zaszczyciliście nas swoją obecnością oraz kunsztem gry na fortepianie. Dziękujemy także Pani Dyrektor Klaudii Misiak PSM I st. im. Fryderyka Chopina w Będzinie za udział i pracę w konkursowym Jury. Słowa podziękowania kierujemy do Pani Karoliny Wieczorek - śpiewaczki operowej na gościnnych deskach Opery Krakowskiej za wsparcie w pracach Jury. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim laureatom oraz uczestnikom konkursu za chęci i ciężką pracę w zgłębianiu bogatego życiorysu i twórczości Fryderyka Chopina, o którym to Robert Schumann miał powiedzieć: "panowie czapki z głów, oto geniusz!" Konkursowi towarzyszyszy wystawa na górnym holu biblioteki z Narodowrgo Instytutu Fryderyka Chopina w Warszawie poświęcona życiu kompozytora.