"W marcu jak w garncu"

"W marcu jak w garncu"

Rozpoczął się marzec, miesiąc, w którym pożegnamy zimę, a przywitamy wiosnę. Okres na styku tych dwóch pór roku nazywamy przedwiośniem. Możemy już wybrać się na wycieczkę w poszukiwaniu pierwszych oznak upragnionej pory roku, gdy przyroda ponownie budzi się do życia. Wypatrujmy pierwiosnków, krokusów i przebiśniegów. Cieszmy się ciepłymi promieniami słońca, które grzeje coraz mocniej roztapiając śnieg i lód.
Dzieci z Przedszkola nr 6 w Będzinie na spotkaniu w filii nr 1 Ksawera wspólnie z nami cieszyły się z nadchodzącej wiosny. Grupa Sówek posłuchała fragmentu opowiadania, mówiącego o zachwycającej, wiosennej przyrodzie z książki "Stella, Pikuś i radość" autorstwa Niny Lussy. Okazało się, że śladów wiosny poszukują także mieszkańcy Stumilowego Lasu, którzy na czele z Kubusiem Puchatkiem przystąpili do prac przy pielęgnacji ogródka. Książka pt. "Cztery pory roku" należąca do serii "Wesoła Farma Bawi i Uczy" w bardzo przystępny sposób przedstawiła dzieciom co teraz zaczyna dziać się wśród zwierzaków zamieszkujących gospodarstwo.
Pierwsze wiosenne kwiaty, żuki, biedronki i motyle, a także zielona trawa i promienie słońca pojawiły się na wykonanych przez dzieci pięknych obrazkach przedstawiających przedwiosenną łąkę.